+48 91 43 48 106

Zapraszamy do Opery na Zamku na spektakle, warsztaty oraz zwiedzanie. W bieżącym sezonie przygotowaliśmy bogatą i zróżnicowaną ofertę dla młodych widzów, zarówno przedszkolaków, jak również dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą i skorzystania z naszej propozycji dla szkół.
Spektakle Opery odbywają się w Zamku Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34
Rezerwacja biletów pod numerem telefonu tel. 91 43 48 106 / 91 43 48 104 lub  osobiście w kasie Opery na Zamku. Online możliwy jest zakup biletów tylko na spektakle familijne.
Kasa biletowa czynna w godzinach: wtorek – piątek 12:00-18:00, sobota 14.00-18.00


JAK ZAMÓWIĆ BILET ZBIOROWY ?
1. Do nabycia biletów zbiorowych upoważnione są:
a)  grupy przedszkolne kupujące jednorazowo co najmniej 10 biletów na dane wydarzenie. Przy nabyciu biletów zbiorowych przez grupy przedszkolne opiekunowie otrzymują bezpłatne bilety, w ilości nie większej niż dwa bilety na każde zamówione dziesięć biletów.
b)  grupy szkolne kupujące jednorazowo co najmniej 10 biletów na dane wydarzenie. Przy nabyciu biletów zbiorowych przez grupy szkolne opiekunowie otrzymują bezpłatne bilety, w ilości nie większej niż jeden bilet na każde zamówione dziesięć biletów.
2. Warunkiem nabycia biletu zbiorowego przez osoby określone wyżej jest złożenie przez kupujących opisanych w lit. a i b formularza zamówienia zbiorowego,
3. Zamówienie biletów zbiorowych powinno być poprzedzone rezerwacją telefoniczną
4. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr 91 43 48 106  
5. Warunkiem utrzymania rezerwacji jest dostarczenie do Opery na Zamku w Szczecinie prawidłowo wypełnionego i podpisanego przez osobę upoważnioną formularza zamówienia zbiorowego w terminie 5 dni od dnia rezerwacji biletów.
Formularz do pobrania poniżej.

ODBIÓR ZAREZERWOWANYCH BILETÓW 
1. Należność za zarezerwowane bilety na spektakle szkolne należy opłacić w ciągu 60 dni kalendarzowych od dokonania rezerwacji lub w innym terminie za zgodą kierownika działu marketingu.
2. W przypadku gdy zamówione bilety nie zostaną odebrane w uzgodnionym terminie, Opera na Zamku obciąży zamawiającego kosztami zamówionych biletów. W takiej sytuacji osobie rezerwującej nie służy prawo do reklamacji.
3. Za zgodą dyrektora Opery na Zamku istnieje możliwość zwrotu do 10 procent zakupionych biletów zbiorowych, najpóźniej na jeden dzień roboczy przed planowanym wydarzeniem, przy czym w takiej sytuacji wymagany jest zwrot paragonu oraz biletów z nienaruszonym kuponem kontrolnym

Regulamin sprzedaży biletów

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr 91 43 48 106 lub 91 43 48 144/91 43 48 139/91 43 48 140. Warunkiem rezerwacji jest dostarczenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Uwaga! Zarezerwowane bilety na spektakle szkolne oraz familijne należy opłacić w ciągu 60 dni kalendarzowych od dokonania rezerwacji. Po upływie wskazanego terminu rezerwacja zostanie anulowana. 

Formularz zamówienia na spektakle szkolne

Numer konta bankowego Opery na Zamku (przelewy w złotówkach)
Bank Gospodarstwa Krajowego Region Zachodniopomorski 06 1130 1176 0022 2125 3920 0001
w tytule przelewu prosimy podać numer rezerwacji oraz termin i tytuł spektaklu.  
WARSZTATY TANECZNE ROZTAŃCZONY OPERAnek
To propozycja dla dzieci w wieku 5-10 lat.
 
Zapraszamy na cykl interaktywnych warsztatów, podczas których młodzi widzowie poznają różne gatunki tańca, jego rolę w życiu człowieka, a także rodzaje tańców tradycyjnych i współczesnych. Warsztaty prowadzone są przy udziale tancerzy Opery na Zamku. To doskonała okazja do spotkania, zabawy i nauki dla dzieci.
W trakcie zajęć dzieci słuchają opowieści o  tańcu a następnie czynnie uczestniczą w warsztatach.

Czas trwania: ok. 1 godz. Minimalna grupa 50 osób.
Ceny biletów dla grup szkolnych: 25 zł (bilet dla opiekuna gratis - szczegóły w regulaminie). Udział w warsztatach po wczesniejszym uzgodnieniu daty i godziny. 
W celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt pod nr telefonu 91 43 48 144

 

Tajemniczy Świat OperyPropozycja dla dzieci od 6 roku życia
Czas trwania: ok. 1.30 godz.
Ceny biletów dla grup szkolnych: 15 zł (bilety dla opiekunów gratis-szczegóły w regulaminie)
 
Warsztaty edukacyjne dedykowane dzieciom z klas 0-VI to dodatkowa propozycja Opery na Zamku.
Podczas zajęć dzieci zgłębiają historię Zamku Książąt Pomorskich w którym mieści się opera. Dowiadują się jak funkcjonuje teatr od kulis, poznają tajniki i ciekawostki dotyczące sceny i widowni. Wspólnie z animatorami rozmawiają na temat terminów i zawodów związanych z operą oraz rodzajami głosów operowych. Biorą też udział w małej lekcji savior vivre oraz oglądają filmik pokazujący charakteryzację postaci. A na koniec… niespodzianka! Uczestnicy warsztatów mogą przenieść się do świata opery… ale to już niech pozostanie tajemnicą!

Udział w warsztatach po wcześniejszym uzgodnieniu daty i godziny u koordynatora.
W celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt pod nr telefonu pod nr tel. 91 43 48 139 lub 91 43 48 140
Maksymalna liczebność grupy - 50 osób


 

 
Propozycja dla dzieci od 6 roku życia.
Oferujemy możliwość zwiedzania opery z przewodnikiem. Do spaceru po zakamarkach naszego teatru zapraszamy grupy szkolne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00.-13.00. Szczecińska opera jest jednym z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie i jedynym w Polsce mieszczącym się w zabytkowym zamku. Dzięki temu jej wnętrza kryją niezwykłe historie i architektoniczne ciekawostki.  
Trasa wędrówki prowadzi od foyer, przez znajdującą się w Skrzydle Południowym Galerię O. z odtworzonym renesansowym sklepieniem, kryjące się w podziemiach zabytkowe fundamenty Zamku Książąt Pomorskich, salę kominkową, salę główną z nowoczesną sceną i widownią, salę kameralną, taras z widokiem na dziedziniec zamkowy, salę prób baletu aż do kulminacyjnego punktu jakim bez wątpienia jest znajdująca się w Wieży Więziennej komnata z najstarszą polichromią w regionie. Spacer wzbogacony będzie ciekawymi opowieściami związanymi z historią zamku oraz życiem opery.
Czas trwania ok. 1.15 godz.  Cena biletu dla grup szkolnych 8 zł (bilet dla opiekuna gratis-szczegóły w regulaminie). Liczebność grupy od 10 do 40 osób. Zwiedzanie po wcześniejszym umówieniu terminu. Prosimy o kontakt pod nr tel. 91 43 48 139 lub 91 43 48 140.

. 

Zapraszamy na spektakle dla dzieci i młodzieży w Operze na Zamku!
Rezerwacja biletów na spektakle szkolne możliwa jest telefonicznie pod nr 91 43 48 106 lub w kasie Opery na Zamku.
Online możliwy jest zakup biletów tylko na spektakle familijne.


A. Vivaldi
Cztery Pory Roku

24, 25.10.2019
26, 27.02.2020

1-5 lat

Czas trwania: ok. 30 min. spektakl + 15 min zabawa

Interaktywny spektakl taneczno-muzyczny dla najmłodszych Zapraszamy dzieci do świata muzyki, dźwięków, instrumentów, To niecodzienna podróż wypełniona fragmentami koncertów skrzypcowych Antonia Vivaldiego, ruchem i zabawą podczas której dzieci odkrywają magię kolejnych pór roku granych na żywo.

R. Glumbek
Dzieci z dworca ZOO

22.11.2019

od 12 lat

Czas trwania: ok. 105 min, I przerwa

Przejmujące losy narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, od lat wywierają wrażenie na kolejnych pokoleniach odbiorców bestsellera "My, dzieci z dworca ZOO". Przedstawienie opery to impresja na temat najważniejszych wątków poruszanych w książce i filmie.
Dramaturgię spektaklu dopełnia m.in. muzyka D. Bowie.

J. Stalmierski
O krasnoludkach i sierotce Marysi


6.12.2019
1, 2, 3.06.2020

5-10 lat

Czas trwania: 110 min, I przerwa

"Czy to bajka, czy nie bajka? Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie" – pisała Maria Konopnicka. Na motywach jej baśni powstał spektakl muzyczny dla najmłodszych, pełen tańca i piosenek. Wraz z tytułową Marysią i krasnoludkami dzieci przeniosą się w świat bajki z morałem, w której triumfuje pracowitość, dobre uczynki i siła przyjaźni. Razem można wiele zdziałać!P. Czajkowski
Dziadek do orzechów

19, 20.12.2019

od 5 lat

Czas trwania: ok. 120 min, I przerwa

Nowa realizacja baletowego arcydzieła autorstwa Karola Urbańskiego wprowadzi dziecięcą i dorosłą publiczność w świat magii i tajemnicy. Barwne kostiumy i niebanalna scenografia przenosząca do wnętrza szafy z zabawkami sprawią, że będzie to dla wszystkich niezapomniane spotkanie teatralne.

J. Kornowicz
Historia najmniej prawdopodobna

  21.02.2020

Od 7 lat

Czas trwania: ok. 120 min

Opera oparta na baśni H.Ch. Andersena, której bohaterem jest Czas i Zegar zamieszkujący na operowej wieży zamkowej. Akcja spektaklu toczy się w różnych przestrzeniach Opery. Młodzi widzowie podążają za Wskazówkami. Kolejne sceny w różny sposób odnoszą się do tematu czasu i stanowią obrazy ilustrowane za pomocą rozmaitych, często nietypowych instrumentów, ruchu tancerzy oraz projekcji multimedialnych.

P. Zych/ J.Tyski
Alicja w Krainie Czarów

20.03.2020

od 7 lat

Czas trwania: ok. 1 godz. 40 min, I przerwa

Inspirująca opowieść o walce dobra ze złem i prawdziwej przyjaźni. Najlepszym sposobem na wykreowanie jej na scenie jest taniec i muzyka o bogatej kompozycji stylizowana na tę, którą znamy z filmów oraz bajkowe, efektowne stroje i scenografia.

Historia oparta na motywach powieści L. Carolla Alicja w Krainie Czarów i Po drugiej stronie lustra oraz inspirowana filmem T. Burtona Alice in Wonderland.

K. Urbański
Ngoma - tańczący słoń 

2, 3.04.2020

4-11 lat

Czas trwania: ok. 1 godz.

Słoń, który tańczy? To przecież niemożliwe. Słonie tego nie potrafią. A jednak… Jeśli się coś kocha i czegoś pragnie, to na pewno można to osiągnąć – uważa Ngoma i wie, co mówi, bo taniec to jego pasja. Zapraszamy na interaktywny spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Zachęcamy dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu, które pokazuje jak różnorodne formy może mieć taniec. Na oprawę muzyczną spektaklu składają sięutwory m.in. Prokofiewa i Musorgskiego. "Taniec to niezwykły język, można nim pisać całe opowieści"- mówi słoń Ngoma. Napiszemy coś razem?

Opera na Zamku przygotowała zeszyty metodyczne do wybranych przedstawień Opery na Zamku . Zeszyty uwzględniają etapy edukacji dzieci i młodzieży. Warto wspólnie z uczniami brać udział w wartościowych przedstawieniach, i podczas lekcji wykorzystać propozycje scenariuszy przygotowanych przez metodyków współpracujących z operą. 

Scenariusze lekcji do wybranych spektakli Opery na Zamku:

Szkoła podstawowa klasy 1-3

Zeszyty_metodyczne_Ngoma_Bajki_Ci_opowiem_Farfurka_Królowej_Bony_klasy_1-3_zszkoła_podstawowa_1.pdf

Zeszyty metodyczne-O-krasnoludkach-i-sierotce-Marysi-klasa-1-3.pdf


Szkoła podstawowa klasy 4-6
Zeszyty-metodyczne-dla-szkol-podstawowych-klasa-4-6-Alicja-w-krainie-czarow.pdf

Szkoła ponadpodstawowa
Zeszyty_metodyczne-Alicja-w-krainie-czarow-dla-szkol-ponadgimnazjalnych.pdf

Zeszyty_metodyczne-Dzieje-grzechu-dla-szkol-ponadgimnazjalnych.pdf-----------------------------------

Spektakle Opery odbywają się w Zamku Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34
Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 91/43 48 106
Kasa biletowa czynna w godzinach: wtorek – piątek 12:00-18:00, sobota 14.00-18.00,
tel. 91 43 48 104 / 91 43 48 106