+48 91 43 48 106

"Wspólne brzmienia” to nowatorski projekt Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, który pojawi się na scenie u boku wybitnego wokalisty i kompozytora Kuby Badacha oraz jego zespołu. Dzięki połączeniu świata jazzu oraz chóralistyki koncert pozwoli na odkrycie nowych możliwości artystycznych. W programie koncertu znajdą się utwory Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, utwory rozrywkowe z repertuaru Chóru Akademii Morskiej oraz wspólne aranżacje wybrane przez artystów. Projekt jest realizowany przy współpracy z Operą na Zamku w Szczecinie, partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Gmina Miasto Szczecin.

  • Terminy:
    2014-10-06 19:00
  • Miejsce: hala Opery
Ceny biletów: 35–55 zł

Opis

Bilety są do nabycia w sieci bilety.fm (m.in. w punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich.

Kuba Badach
 – muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny, wielokrotnie nagradzany, w tym dwukrotnie Fryderykiem jako wokalista roku. Znany jest przede wszystkim jako frontman zespołu Poluzjanci, od 1999 roku występuje też w zespole The Globetrotters. Prowadzi również solową działalność artystyczną - w 2009 roku wydał swój drugi solowy album "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", w którym złożył hołd nieżyjącemu już Artyście.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie – powstał w 2003 roku, dyrygentem i dyrektorem artystycznym zespołu jest Sylwia Fabiańczyk-Makuch. Chór ma bardzo bogaty repertuar - od poważnej muzyki sakralnej i dzieł wielkich mistrzów, poprzez tradycję chóralistyki aż po rozrywkę. Koncertuje w Polsce i na świecie, skąd regularnie przywozi czołowe nagrody zdobyte na prestiżowych festiwalach chóralnych. Bierze udział w ciekawych projektach, widowiskach, produkcjach telewizyjnych, współpracował ze znanymi artystami.