+48 91 43 48 106

Wielki koncert w wykonaniu solistów oraz 100 muzyków z orkiestr Opery na Zamku i Theater Vorpommern.

  • Terminy:
    2016-09-25 18:00
  • Miejsce: Sala główna Opery na Zamku
  • Czas trwania: ok. 2 h 15 min (jedna przerwa)
Ceny biletów: 25–40 zł

Opis

W programie koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2016/2017 znajdą się fragmenty z opery Legenda Bałtyku Feliksa Nowowiejskiego – uwertura, fragmenty orkiestrowe, duety i arie, w tym najsłynniejsza aria Domana z II aktu Więc ty mnie kochasz, spopularyzowana w ostatnich latach dzięki znakomitemu nagraniu Piotra Beczały. Opera uczci w ten sposób 70. rocznicę śmierci tego wybitnego kompozytora, dyrygenta i organisty, któremu zadedykowany został rok 2016 w muzyce polskiej. Partie solowe wykonają wybitni polscy artyści Ewa Biegas – sopran i Tadeusz Szlenkier – tenor.
 
Zabrzmi również VII Symfonia E-dur Antona Brucknera, należąca do najpopularniejszych dzieł kompozytora, także za jego życia. Utwór skomponowany został w latach 80. XIX wieku i dedykowany Ludwigowi II Bawarskiemu. Przydomek "Liryczna", choć nigdy nie uznany przez samego twórcę, znakomicie oddaje charakter dzieła na tle całego dorobku Brucknera. Połączone orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie i Theater Vorpommern poprowadzą Jerzy Wołosiuk i Golo Berg. 
Koncertowi towarzyszyć będzie gala wręczenia nagród Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury – Pro Arte.

image
plan widowni

W programie:
Anton Bruckner – VII Symfonia „Liryczna”
Feliks Nowowiejski – Legenda Bałtyku (fragmenty)

Współpraca redakcyjna:

SoliściEwa Biegas – sopran
 Tadeusz Szlenkier – tenor
 
Orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie i Theater Vorpommern
DyrygenciGolo Berg
 Jerzy Wołosiuk