+48 91 43 48 106

Międzynarodowy pojedynek na głosy - jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń artystycznych sezonu. Jak co roku dostarcza publiczności ogromnych emocji i wielkich przeżyć.

  • Terminy:
    2017-06-24 20:30
  • Miejsce: Teatr Letni im. H. Majdaniec
  • Czas trwania: ok. 3 godz.
Ceny biletów: 40-150 zł, bilety zbiorowe: 25-110 zł

Opis

Piękne głosy, porywające arie i bardzo wymagająca publiczność
– szczeciński Wielki Turniej Tenorów to najbardziej oczekiwane wydarzenie artystyczne lata. W tym roku odbędzie się jego dziewiętnasta edycja.


Na zdjęciach XVIII Wielki Turniej Tenorów, Fot. Ł. Szełemej

Historia turnieju sięga roku 1994, kiedy to tenorzy po raz pierwszy stanęli w szranki na dziedzińcu zamkowym. Dziś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie, która trwale wpisała się w muzyczny pejzaż Szczecina. Co roku uczestniczy w niej kilkunastu tenorów w całego świata. Przez lata formuła imprezy nieco ewoluowała, ale jej główna idea pozostała niezmienna. Śpiewacy rywalizują o względy publiczności, która nagradza wykonawców symboliczną różą. Triumfuje ten, którego publiczność obdarzy największą liczbą kwiatów.
Turniej ma swoją niezmienną formułę artystyczną. W jego pierwszej części artyści wykonują sławne arie operowe, by w drugiej – o zdecydowanie lżejszej formule – zabawiać publiczność popularnymi fragmentami operetek i nieśmiertelnymi pieśniami  neapolitańskimi. Program koncertu uzupełniają zawsze efektowne fragmenty orkiestrowe – najczęściej uwertury do sławnych oper i operetek, w których swoje umiejętności prezentuje orkiestra szczecińskiej Opery pod batutą znanych i doświadczonych dyrygentów.
Choć Turniej Tenorów w założeniu jest zabawą, to nie wolno zapomnieć o istniejącym elemencie konkurencji, która dostarcza publiczności dodatkowej atrakcji i rozpala emocje. Kto tym razem podbije serca turniejowej publiczności?


Najbardziej znane, najtrudniejsze i najefektowniejsze arie operowe świata, ale także lekkie, dowcipne i melodyjne fragmenty popularnych operetek. Wszystko, co najlepsze w operowym koncercie w wykonaniu znakomitych tenorów z całego świata w towarzystwie orkiestry Opery na Zamku. Każdy z tenorów walczył będzie o względy publiczności i… róże!
Ten, który dostanie ich od widzów najwięcej, wygra i zostanie pasowany na rycerza.
Który z nich okaże się najlepszy?

W tym roku Turniej odbędzie się w Teatrze Letnim im. H. Majdaniec w Szczecinie.


Schemat widowni w Teatrze Letnim im. H. Majdaniec w Szczecinie