+48 91 43 48 106

W sezonie 2017/2018 świętujemy jubileuszowy 20. Wielki Turniej Tenorów. To spektakularne wydarzenie plenerowe wpisane jest już na stałe w świadomości melomanów nie tylko Szczecina ale również i kraju.

  • Terminy:
    2018-06-30 20:30
  • Miejsce: Teatr Letni im. H. Majdaniec
Ceny biletów: 20-160 zł

Opis

W sezonie 2017/2018 świętujemy jubileuszowy 20. Wielki Turniej Tenorów!
To spektakularne wydarzenie plenerowe wpisane jest już na stałe w świadomości melomanów nie tylko Szczecina ale również i kraju.

W tym roku po raz dwudziesty do naszego miasta przybędą tenorzy z najdalszych zakątków świata by stanąć w szranki o sympatię publiczności. Przez lata formuła Turnieju ewoluowała i wzbogacała się o kolejne atrakcje. Jej główna idea pozostała jednak niezmienna. Śpiewacy rywalizują o względy publiczności, która nagradza swojego faworyta symboliczną różą. Triumfuje ten, który zdobędzie największą liczbę kwiatów. Jak przystało na turniej, są w nim potyczki (na szczęście tylko muzyczne), są damy serca i pasowanie zwycięzcy na rycerza!

Uczestnicy 19. Wielkiego Turnieju Tenorów, fot. P. Pińczuk

Niezmiennie od dwudziestu lat w pierwszej części koncertu artyści wykonują znane arie operowe, by w drugiej zabawiać publiczność lżejszymi fragmentami operetek i pieśniami neapolitańskimi. Koncert dopełnią muzyczne popisy orkiestry Opery na Zamku.

Wszystko to podczas jedynego takiego wieczoru w roku w malowniczej scenerii Teatru Letniego, oświetlonego feerią barw i wypełnionego najznakomitszą publicznością jaką można sobie wymarzyć. Gwarantujemy, że emocje sięgną zenitu, również za sprawą licznych niespodzianek, które przygotujemy dla Państwa na ten wyjątkowy, jubileuszowy 20. Wielki Turniej Tenorów!


19. Wielki Turniej Tenorów, fot. J. Miszuk


Uwaga! Miejsca w sektorach D1 i E1 (czwarta grupa cenowa) to miejsca o ograniczonej widoczności. Z przyczyn technicznych na tych miejscach częśc sceny może być niewidoczna!