+48 91 43 48 106

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. special star guests Deborah Brown & Feddie Hendrix

  • Terminy:
    2019-11-06 19:00
  • Miejsce: Sala Główna
  • Czas trwania: ok. 1 godz. 15 min (bez przerwy)
Ceny biletów: 25-45 zł

Opis

Festiwal Moniuszko Inspiration!

Czy muzyka Moniuszki 200 lat od jego urodzin pozostaje wciąż aktualna i potrafi inspirować artystów i publiczność? Czy jego twórczość kojarzy się z czymś odległym, hermetycznym i niemodnym? Festiwal Moniuszko Inspiration! jest odpowiedzią na te pytania. Międzynarodowe grono artystów podczas 7 wydarzeń festiwalowych zinterpretuje muzykę Moniuszki w wielu oddalonych od siebie stylistykach. Od muzyki ludowej, poprzez balet i operę aż po jazz. Nie zabraknie entuzjazmu wykonawców amatorów, talentu wschodzących gwiazd operowych scen, a także uznanych artystów o światowej renomie.

Zapraszamy Państwa do świętowania urodzin Stanisława Moniuszki w najbliższych sobie muzycznych światach, jak i do odwiedzin tych, które na co dzień wydają się Państwu odległe.

Wielokulturowy projekt artystyczny, w którym Sylwester Ostrowski razem ze swoją międzynarodową Brygadą, kwintetem muzyków z Polski, Japonii, Afryki i USA, a także znakomitą wokalistką Deborah Brown, oddaje hołd ikonie polskiej opery Stanisławowi Moniuszce oraz fuzji amerykańskiego i polskiego jazzu. Rezultatem jest swingujący zbiór utworów, które łączą hard bop, cool jazz, kompozycje amerykańskie oraz polską tradycję muzyki romantycznej, razem tworząc piękną muzyczną i historyczną opowieść. Muzyka w ich wykonaniu ma wiele korzeni. Brzmi mocno i słucha się jej świetnie.


„The jazz Brigade meet Moniuszko”

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade

oraz goście specjalni

Deborah Brown & Freddie Hendrix

Sponsor Festiwalu Moniuszko Inspiration!
enea_logo_cmyk.jpg

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


IMiT logo

Freddie Hendrix – trąbka

Sylwester Ostrowski – saksofon tenorowy

Miki Hayama – fortepian

Essiet Okon Essiet – bass

Eric Allen – perkusja

Deborah Brown – wokal