+48 91 43 48 106

Wielki musicalowy hit powraca na deski Opery na Zamku!

  • Terminy:
    2020-05-16 19:00
  • Miejsce: Sala Główna
Ceny biletów: 45-110 zł

Opis

„My Fair Lady” kojarzy się z dobrą i wciągającą rozrywką. Spektakl niezmiennie uwodzi widzów na całym świecie. To klasyka gatunku, ciesząca się niesłabnącą popularnością ze względu na wyśmienitą muzykę i uznany pierwowzór –  sztukę „Pigmalion”. Dramat George’a Bernarda Shawa w wersji musicalowej, powróci do Opery Na Zamku po blisko 20 latach przerwy(…).

Miejscem akcji jest Londyn, zachowujący niektóre realia z 1912 roku, ale mogący jednocześnie stanowić wiarygodne tło do odzwierciedlenia współczesnych zagadnień i postaw.

Historia bezpardonowego i egocentrycznego profesora Henry’ego Higginsa, opowiedziana tu z punktu widzenia trzech kobiet: Jego matki, gospodyni –  pani Perce i uczennicy Elizy Doolittle, zmuszonych dzielić z nim losy, daje możliwość nowego odczytania tej znanej nam wszystkim historii. 

A wszystko to niepozbawione rozśpiewanego i roztańczonego musicalowego uroku, cynicznego angielskiego humoru, wspaniałych aktorskich kreacji, oraz wielu okazji do przeżycia prawdziwych emocji i wzruszeń.

 

Jakub Szydłowski, reżyser


image
plan widowni