+48 91 43 48 106
29.11 - 20.12.2016
wernisaż 29.11.2016 _ godz. 17.00„Modern Stories” powstało z potrzeby tworzenia biżuterii, która łączy tradycyjne techniki jubilerskie ze współczesną estetyką. Fascynacja klasycznymi formami i szlachetnymi kruszcami, która odnalazła swój wyraz już w pierwszych projektach stworzonych  w pracowni projektowania biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych, to główne inspiracje projektantki Doroty Kempko. Filozofia Modern Stories to celebrowanie indywidualności i otaczanie się przedmiotami, które mają dla nas prawdziwą wartość.
Kolekcja Modern Stories wykonana jest w całości ręcznie w oparciu o tradycyjne zasady sztuki złotniczej . Wierzymy, że biżuteria przez intymny kontakt z ciałem ma magiczną moc, jest nośnikiem emocji i uczuć. Dlatego  w pracowni tworzymy każdy najmniejszy detal ręcznie. Stawiamy na szlachetne kruszce, 14- karatowe złoto, diamenty, perły i przemyślaną, ponadczasową formę. Stylizacja to zazwyczaj wypadkowa  nastroju oraz okoliczności, a naszym założeniem jest, aby biżuteria Modern Stories podkreślała indywidualny styl i naturalną siłę kobiety, niezależnie od sytuacji. 

W kolekcji znajduje się 12 modeli pierścionków oraz 10 modeli obrączek wykonanych z białego lub żółtego 14-karatowego złota z brylantami i naturalnymi perłami w jasnym lub ciemnym kolorze w ponad 40 konfiguracjach. Całość kolekcji jest zaprojektowana tak, aby formy kolejnych modeli wynikały z tych wcześniejszych i uzupełniały się w naturalny sposób. Otwarte pierścionki są ozdobione klasycznie oprawionymi diamentami i perłami tworząc nowoczesne kompozycje. Biżuteria Modern Stories jest tworzona z uwagą skupioną na odbiorcy, umożliwiając personalizację każdego dostępnego modelu.

Dorota Kempko 
ur. 1985 r.  Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w Katedrze Biżuterii. Udział w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą (między innymi Sandomierz, Gdańsk, Warszawa, Monachium, Wiedeń) Wystawa indywidualna Legnicki Festiwal Srebra 2010 Debiuty.  Autorka biżuterii dla Polskiej Prezydencji w Radzie UE 2011. Nagrody: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie "Projekt 2008", Galeria Sztuki w Legnicy w konkursie "Projekt 2008", nagroda w konkursie "Dolina Kreatywna" w kategorii design, wyróżnienie honorowe ASP Rocznik 2009. Właścicielka marki Animal Kingdom i Modern Stories.