Direkt zum Inhalt

Finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego

Balet, Szczecin, Opera na Zamku w Szczecinie
Datum
29/06/2024
-
19:00
Samstag
Platz
Haupthalle
Kartenpreise

20 i 25 zł

Finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego

Beschreibung

Zapraszamy na finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego z udziałem najlepszych młodych choreografów z różnych stron świata!

W pierwszej części wieczoru galowego, na scenie Opery na Zamku, zobaczymy wybrane przez jury sposród kilkudziesięcu nadesłanych, do prezentacji etiudy z Brazylii/Szwajcarii, Chin, Hiszpani, Francji i Portugali.
W drugiej części wystąpią tancerze Opery na Zamku w miniaturze baletowej „Twisted relations” autorstwa kierownika baletu Grzegorza Brożka. To fragment spektaklu „Tożsamości. Wieczór nowych choreografii” – nowej i nowatorskiej propozycji artystów baletu szczecińskiej Opery.
Po części artystycznej poznamy laureatów Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego. Podział nagród należeć będzie do 5 osobowego jury, w składzie: Robert Bondara, Ivan Cavallari, Anna Hop, Karol Urbański, Grzegorz Brożek
Mocno wierzymy, że zorganizowany przez Operę na Zamku konkurs nie tylko da zakwalifikowanym do niego artystom możliwość zaprezentowania swojej wizji tańca w konfrontacji z innymi wykonawcami oraz poddania się ocenie wybitnych autorytetów zasiadających w jury, ale przyciągnie również wspaniałych widzów, którym przyniesie wiele ciekawych doznań i dyskusji, a także mocno poruszy.
Serdecznie zapraszamy na niezwykły wieczór najciekawszych projektów choreografii!

Choreografie:

Beatriz Mira (Portugalia)
Corrente

Li Tuo Kun (Chiny)
Block

Davidson Hegglin Farias (Szwajcaria/Brazylia)
Transfigured Night

Sergi Martinez Castello (Hiszpania)
Skins

Manuel Sanchez Cirbian (Hiszpania)
Dreamscape

Léa Bridarolli (Francja)
Pia & Mareas

Miniatura:

Grzegorz Brożek
Twisted relations
Wykonawcy: Boglárka Novák, Ksenia Naumets, Aleksandra Januszak-Kacperska, Nayu Hata, Martina Vanzetto, Patryk Kowalski, Giulio Refosco, Alessandro Imperiali, Kazutora Komura, Damiano Maffeis

Schutz personenbezogener Daten