Direkt zum Inhalt

Jest taki dzień

koncert z najpiękniejszymi świątecznymi przebojami
Koncert Opery na Zamku w Szczecinie, Koncert bożonarodzeniowy
Datum
16/12/2023
-
17:00
Samstag
17/12/2023
-
17:00
Sonntag
29/12/2023
-
17:00
Freitag
30/12/2023
-
17:00
Samstag
Dauer
ok. 1 godz. 20 min
Platz
Haupthalle
Kartenpreise

Premiera: 55-90 zł
Pozostałe: 40-80 zł

Jest taki dzień

Die Premiere

16 / 12 / 2023
Beschreibung

Boże Narodzenie to magiczny czas kojarzący się z zimowym krajobrazem za oknem, kolorowymi światełkami, zapachem choinki i obecnością bliskich przy wspólnym stole. To także wdzięczny temat szeregu nieśmiertelnych filmów i wielu znakomitych przebojów – piosenek, pastorałek, kolęd, które z telewizorów i radiowych głośników umilają świąteczną bieganinę i wypełniają radosny czas przygotowań.

Przedświąteczna opowieść zadzieje się w Operze na Zamku, gdzie słynne przeboje radiowe połączą się ze znanymi wszystkim wątkami filmowymi. Utwory świąteczne opowiedzą całkiem nową historię o tym, jak życie zmienia się na lepsze i co jest w święta najważniejsze. Wśród ozdób choinkowych, nie zawsze trafionych prezentów i życzeń, które niekoniecznie muszą się spełnić, znajdzie się miejsce dla ciepła domowego ogniska. Takiego ogniska, przy którym można wspólnie usiąść i radośnie zaśpiewać pieśń miłości i narodzin dobra.

Zapraszamy na wieczór pełen świątecznego czaru, z najpiękniejszymi bożonarodzeniowymi piosenkami i melodiami, znakomitym śpiewem, muzyką i tańcem. Podczas wyjątkowego koncertu w wykonaniu Solistów, Chóru, Baletu i Orkiestry Opery na Zamku usłyszymy świąteczne hity z różnych stron świata i tradycji jak m.in.: Jingle Bell Rock, Z kopyta kulig rwie, Winter Wonderland, Dzień jeden w roku (Jest taki dzień), Feliz Navidad, Stille Nacht, White Christmas, Szczedryk, czy Oj maluśki, maluśki.

To będzie piękny, zimowy czas w Operze na Zamku!

Theatre staff
Kierownictwo muzyczne Jerzy Wołosiuk
Reżyseria Natalia Babińska
Scenografia, kostiumy, wizualizacje Zuzanna Grzegorowska
Choreografia Grzegorz Brożek
   
   

 

Besetzung
  Soliści, Orkiestra, Chór i Balet Opery na Zamku
   
Dyrygent Jerzy Wołosiuk
Inspicjentka  

 

Schutz personenbezogener Daten