Przejdź do treści

Drodzy Widzowie!

Przedstawiamy kilka ważnych informacji, dzięki którym z łatwością dotrzecie do Opery na Zamku, a Państwa pobyt w naszym teatrze zostawi tylko miłe wspomnienia!

Pamiętajmy aby:

  1. Przed spektaklem wyłączyć telefony komórkowe 
  2. Przybyć odpowiednio wcześniej, by nie spóźnić się na spektakl. Po rozpoczęciu przedstawienia spóźnieni widzowie mogą nie zostać wpuszczani na salę aż do najbliższego antraktu.

Informujemy, że:

  1. Kasa nie przyjmuje zwrotu zakupionych biletów. 
  2. We foyer oraz na widowni Opery na Zamku w Szczecinie robione są zdjęcia, które następnie mogą zostać wykorzystane do promocji naszej instytucji w mediach tradycyjnych oraz elektronicznych.


Kasa Opery na Zamku
Czynna jest dwie godziny przed każdym spektaklem. Bilety możecie Państwo odebrać przed rozpoczęciem wydarzenia. Prosimy jednak zaplanować odbiór na tyle wcześniej, by uniknąć kolejek i nie spóźnić się na spektakl.

Wydarzenia w Operze na Zamku rozpoczynamy punktualnie.
Radzimy przyjechać do nas wcześniej, by spokojnie zająć swoje miejsce. Zapraszamy także do skorzystania z naszej kawiarni.
Obsługa teatru ma prawo nie wpuścić spóźnionych widzów na spektakl, lub ewentualnie zaproponować miejsce zastępcze z tyłu widowni - prosimy o wyrozumiałość i punktualność.

Kawiarnia operowa
Zapraszamy Państwa przed spektaklem oraz w czasie przerwy do skorzystania z naszej kawiarenki (poziom 0, poziom 1 i poziom 2).
Oferujemy napoje gorące (tylko w kawiarni na poziomie 0), napoje zimne, ciasto, przekąski oraz wino.
Do Państwa dyspozycji są także wygodne stoliki i kanapy, by umilić oczekiwanie na muzyczną ucztę.

Siedziba Opery na Zamku znajduje się w Zamku Książąt Pomorskich, który usytuowany jest w centrum Szczecina, ale jednocześnie w cichej i spokojnej okolicy nad Odrą.
Wały Chrobrego i podzamcze to jedno z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców Szczecina  oraz kulinarne centrum miasta.

Parking
Opera nie zapewnia widzom osobnego parkingu. 

Przy Teatrze znajduje się ogólnodostępny miejski parking płatny od poniedziałku (8.00-17.00) jednak zazwyczaj przed spektaklem liczba dostępnych na nim miejsc jest ograniczona.

Komunikacja miejska
Do Opery na Zamku można dojechać komunikacją miejską. 

Autobusy

  • przystanek pl. Rodła
  • przystanek ul. Wyszyńskiego

Tramwaje

  • przystanek Brama portowa
  • przystanek Plac Żołnierza

Życzymy udanego pobytu w naszej operze!