Przejdź do treści

Wojciech Kilar

Kilar – muzyka filmowa

Koncert z okazji 90. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara
fot:
Cezary Piwowarski
Terminy
12/11/2022
-
17:00
sobota
13/11/2022
-
17:00
niedziela
Miejsce
Sala Główna
Ceny biletów

30-60 zł

Wojciech Kilar

Kilar – muzyka filmowa

Opis

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Wojciecha Kilara w wykonaniu Orkiestry Opery na Zamku, który poprowadzi znany publicysta i krytyk filmowy Tomasz Raczek.

W 90. rocznicę urodzin kompozytora przygotowaliśmy wielką muzyczną gratkę – koncert, który zabierze widzów do wspaniałego świata kinematografii. Usłyszymy znane motywy z filmowych hitów skomponowane przez Wojciecha Kilara, m.in. słynny Walc z Ziemi obiecanej, Polonez z Pana Tadeusza, Mazur z Zemsty, Wokaliza z Dziewiątych wrót, tematy z oscarowego Pianisty Polańskiego i Smugi cienia Wajdy oraz Suity z filmów Krzysztofa Zanussiego. Koncert wzbogaci klimatyczna gra świateł, a całość dopełnią ciekawostki i anegdoty z wielkiego ekranu oraz z życia kompozytora.
To będzie wspaniała muzyczna uczta!

Wojciech Kilar jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Napisał ścieżki dźwiękowe do ponad 160 polskich i zagranicznych filmów. Współpracował z wielkimi reżyserami, m.in. z Andrzejem Wajdą, Kazimierzem Kutzem, Krzysztofem Zanussim, Krzysztofem Kieślowskim, Romanem Polańskim, Jane Campion czy Francisem Fordem Coppolą. Swym bogatym dorobkiem trwale zapisał się w historii światowej muzyki oraz jako jeden z najważniejszych twórców polskiej kultury.


 

Obsada
Solistka Ewa Olszewska
   
  Orkiestra Opery na Zamku
   
Dyrygent Jerzy Wołosiuk
Inspicjent Marta Miklińska
   
Prowadzenie koncertu Tomasz Raczek

 

Parafgraf