Przejdź do treści

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade

Moniuszko Inspiration! – JAZZ

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. special star guests Deborah Brown & Feddie Hendrix
Terminy
06/11/2019
-
00:00
środa
Czas trwania
ok. 1 godz. 15 min (bez przerwy)
Miejsce
Sala Główna

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade

Moniuszko Inspiration! – JAZZ

Opis

Festiwal Moniuszko Inspiration!

Czy muzyka Moniuszki 200 lat od jego urodzin pozostaje wciąż aktualna i potrafi inspirować artystów i publiczność? Czy jego twórczość kojarzy się z czymś odległym, hermetycznym i niemodnym? Festiwal Moniuszko Inspiration! jest odpowiedzią na te pytania. Międzynarodowe grono artystów podczas 7 wydarzeń festiwalowych zinterpretuje muzykę Moniuszki w wielu oddalonych od siebie stylistykach. Od muzyki ludowej, poprzez balet i operę aż po jazz. Nie zabraknie entuzjazmu wykonawców amatorów, talentu wschodzących gwiazd operowych scen, a także uznanych artystów o światowej renomie.

Zapraszamy Państwa do świętowania urodzin Stanisława Moniuszki w najbliższych sobie muzycznych światach, jak i do odwiedzin tych, które na co dzień wydają się Państwu odległe.
 

Wielokulturowy projekt artystyczny, w którym Sylwester Ostrowski razem ze swoją międzynarodową Brygadą, kwintetem muzyków z Polski, Japonii, Afryki i USA, a także znakomitą wokalistką Deborah Brown, oddaje hołd ikonie polskiej opery Stanisławowi Moniuszce oraz fuzji amerykańskiego i polskiego jazzu. Rezultatem jest swingujący zbiór utworów, które łączą hard bop, cool jazz, kompozycje amerykańskie oraz polską tradycję muzyki romantycznej, razem tworząc piękną muzyczną i historyczną opowieść. Muzyka w ich wykonaniu ma wiele korzeni. Brzmi mocno i słucha się jej świetnie.

O spektaklu

„The jazz Brigade meet Moniuszko”

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade

oraz goście specjalni

Deborah Brown & Freddie Hendrix

Obsada

Freddie Hendrix – trąbka

Sylwester Ostrowski – saksofon tenorowy

Miki Hayama – fortepian

Essiet Okon Essiet – bass

Eric Allen – perkusja

Deborah Brown – wokal

Partnerzy

Sponsor Festiwalu Moniuszko Inspiration!

Sponsor Festiwalu Moniuszko Inspiration!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego