Przejdź do treści

Stanisław Moniuszko i inni

Moniuszko Inspiration! – OPERA

Międzynarodowa Gala Operowa „Moniuszko – inspiracje”
Terminy
10/11/2019
-
00:00
niedziela
Czas trwania
ok. 2 godz. 15 min (w tym jedna przerwa)
Miejsce
Sala Główna

Stanisław Moniuszko i inni

Moniuszko Inspiration! – OPERA

Opis

Festiwal Moniuszko Inspiration!

Czy muzyka Moniuszki 200 lat od jego urodzin pozostaje wciąż aktualna i potrafi inspirować artystów i publiczność? Czy jego twórczość kojarzy się z czymś odległym, hermetycznym i niemodnym? Festiwal Moniuszko Inspiration! jest odpowiedzią na te pytania. Międzynarodowe grono artystów podczas 7 wydarzeń festiwalowych zinterpretuje muzykę Moniuszki w wielu oddalonych od siebie stylistykach. Od muzyki ludowej, poprzez balet i operę aż po jazz. Nie zabraknie entuzjazmu wykonawców amatorów, talentu wschodzących gwiazd operowych scen, a także uznanych artystów o światowej renomie.

Zapraszamy Państwa do świętowania urodzin Stanisława Moniuszki w najbliższych sobie muzycznych światach, jak i do odwiedzin tych, które na co dzień wydają się Państwu odległe.
 

Gala operowa z udziałem międzynarodowych i polskich śpiewaków, którzy razem z Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie pod batutą dyrektora artystycznego Jerzego Wołosiuka, zaproszą Państwa w muzyczną podróż po Europie Stanisława Moniuszki. Artyści zaprezentują zarówno utwory największego polskiego kompozytora operowego, jak i twórców działających w jego czasach, m.in. Meyerbeera, Rossiniego, Smetany i Glinki. Wśród solistów znajdą się laureaci nagrody Opery na Zamku przyznanej podczas 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie – mezzosopran z Rosji/Izraela Zlata Khershberg oraz brazylijski tenor Matheus Pompeu.

O spektaklu

Międzynarodowa Gala Operowa „Moniuszko – inspiracje”

Stanisław Moniuszko i inni kompozytorzy romantyczni

Obsada

Joanna Tylkowska-Drożdż – sopran

Zlata Khershberg – mezzosopran

Matheus Pompeu – tenor

Luis Quiros – baryton

Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie

Jerzy Wołosiuk – dyrygent

Andrzej Watorski - prowadzący 

Partnerzy

Sponsor Festiwalu Moniuszko Inspiration!

Sponsor Festiwalu Moniuszko Inspiration!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego