Przejdź do treści
Terminy

Rok Jacka Nieżychowskiego

Opis

Jacek Nieżychowski – człowiek wielu talentów i ogromnej pracowitości, związany z muzyką, sceną oraz działalnością artystyczną, niezwykle oddany kulturze i sztuce. W ciągu swojego aktywnego życia był aktorem, kabareciarzem, pieśniarzem, przedsiębiorcą, literatem, dziennikarzem, publicystą, organizatorem imprez artystycznych, reżyserem, dyrektorem teatru muzycznego, urzędnikiem, nauczycielem i dyrektorem szkoły, znawcą żeglugi, szefem browaru, miłośnikiem big-beatu, tenisistą, kucharzem, brydżystą, społecznikiem, menadżerem kultury. To postać niezwykle barwna i zasłużona dla kultury Szczecina. 

Rada Miasta Szczecin ustanowiła rok 2024 Rokiem Jacka Nieżychowskiego. 

w stulecie urodzin Jubilata zapraszamy na wydarzenia upamiętniające tą ważną dla naszego miasta i regionu postać. Z okazji Roku Jacka Nieżychowskiego wraz z Partnerami: Szczecińską Agencją Artystyczną, Książnicą Pomorską, Willą Lentza, Fundacją My dla sztuki przygotowaliśmy szereg wydarzeń artystycznych, które odbędą się w ciągu roku w różnych przestrzeniach miasta.

Na stronie internetowej i mediach społecznościowych opery oraz Partnerów będziemy informować o kolejnych wydarzeniach.  
Zapraszamy!

 

Wydarzenia:
 
  • 27 marca 2024 r., godz. 12.00 – wernisaż wystawy o Jacku Nieżychowskim na Jasnych Błoniach przy fontannie „Bartłomiejka”. Wystawa przygotowana przez Szczecińską Agencję Artystyczną. 


Koncert Nieżychowski

Orfeusz w piekle - Premiera

Projekt plakatu: Tomasz Sadowski

Partnerzy

Patronat Medialny

Patronat Medialny

Patronat Medialny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.