Przejdź do treści

Sierpniowe Przełomy

Uwielbiana polska muzyka filmowa, anegdoty, wspomnienia i ciekawostki opowiadane przez Tomasza Raczka
fot:
Bodek Macal
Terminy
Miejsce
27.08 - Skwer im. Jana Pawła II, Police

29.08 - Plac Solidarności, Szczecin
Ceny biletów

Bezpłatny

Sierpniowe Przełomy

Opis

Pamiętając jeszcze niezwykłą atmosferę i bardzo ciepłe przyjęcie przez tłumnie zgromadzoną publiczność w roku ubiegłym, Orkiestra Opery na Zamku znów będzie miała zaszczyt zagrać dla uczestników Sierpnia '80,  wszystkich szczecinian i mieszkańców Polic.

W piątek 27 sierpnia na Skwerze im. Jana Pawła II w Policach i w niedzielę 29 sierpnia na placu Solidarności, na dachu Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zapraszamy w nastrojową podróż przez świat muzyki z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.

W programie koncertu znajdą się, jak co roku, kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina. Zabrzmią m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu R. Polańskiego "Dziewiąte wrota", autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Usłyszymy zakazane piosenki oraz muzykę z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znajdą się "Mury" Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie "Sen o Victorii" grupy Dżem.

Wystąpią: solistka Opery na Zamku Ewa Olszewska i Janusz Kruciński - występujący na scenach teatrów muzycznych w Chorzowie, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie wykreował wiele głównych ról w tytułach należących do ścisłego kanonu światowego musicalu. Zagra orkiestra Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.

Organizatorami koncertów są Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,  Miejski Ośrodek Kultury w Policach i Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Zapraszamy na szóstą edycję jedynego takiego wydarzenia w roku. Początek każdego koncertu o godz. 20.00.

Wstęp wolny! W Policach obowiązują bezpłatne wejściówki, szczegóły na https://mokpolice.pl/.

Prosimy pamiętać o obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa podczas koncertu.

Parafgraf
Partnerzy

Patronat nad koncertem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz