Przejdź do treści

Sierpniowe Przełomy

Koncert z muzyką z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii
fot:
Tomasz Seidler
Terminy
Miejsce
Skwer im. św. Jana Pawła II w Policach
Ceny biletów

Wstęp wolny,
obowiązują wejściówki

Sierpniowe Przełomy

Opis

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki na koncert do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach od 16 sierpnia.

Sierpniowe Przełomy to nazwa plenerowego koncertu, którego idea zrodziła się w 2015 r. dla upamiętnienia wydarzeń szczecińskiego Sierpnia '80.
Co roku, w ostatni weekend sierpnia Tomasz Raczek zabiera widzów w nastrojową podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Kompozycje twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina, wykonują zaproszeni soliści oraz orkiestra Opery na Zamku. Tradycyjnie, w repertuarze koncertu znajdują się Mury Jacka Kaczmarskiego oraz śpiewany na zakończenie, przy ogromnym aplauzie publiczności Sen o Victorii grupy Dżem.

To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają muzycznych tematów z ulubionych filmów, którym towarzyszą anegdoty, wspomnienia i ciekawostki opowiadane przez krytyka filmowego i publicystę Tomasza Raczka.

Od 2020 r. Orkiestra Opery na Zamku ma zaszczyt grać również dla mieszkańców Polic zgromadzonych na Skwerze im. św. Jana Pawła II. Na koncertach, zarówno w Szczecinie, jak i w Policach, obecni są zaproszeni goście – kombatanci oraz działacze Sierpnia 80’, a także przedstawiciele lokalnych władz.

Sierpniowe Przełomy w Policach odbywają się przy wsparciu finansowym Województwa Zachodniopomorskiego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i środków Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Obsada
Śpiew Anna Gigiel-Biedka 
   
Orkiestra Opery na Zamku  
Dyrygent Przemysław Zych
Inspicjent Maria Malinowska-Przybyłowicz
   
Prowadzenie koncertu Tomasz Raczek
Parafgraf
Partnerzy

Partner wydarzenia