Przejdź do treści

Sierpniowe Przełomy

Koncert z muzyką z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii
fot:
Bodek Macal
Terminy
Miejsce
Centrum Dialogu "Przełomy", pl. Solidarności 1
Ceny biletów

Wstęp wolny

Sierpniowe Przełomy

Opis

Sierpniowe Przełomy to nazwa plenerowego koncertu, którego idea zrodziła się w 2015 r. dla upamiętnienia wydarzeń szczecińskiego Sierpnia '80 i Sierpnia '88.
Co roku, w ostatni weekend sierpnia Tomasz Raczek zabiera widzów w nastrojową podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Kompozycje twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina, wykonują zaproszeni soliści oraz orkiestra Opery na Zamku.
Tradycyjnie, w repertuarze koncertu znajdują się Mury Jacka Kaczmarskiego oraz śpiewany na zakończenie, przy ogromnym aplauzie publiczności Sen o Victorii grupy Dżem.
To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają muzycznych tematów z ulubionych filmów, którym towarzyszą anegdoty, wspomnienia i ciekawostki opowiadane przez krytyka filmowego i publicystę Tomasza Raczka.

Organizatorem koncertu Sierpniowe Przełomy jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Prosimy zabrać ze sobą koce i poduszki.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Obsada
Śpiew Anna Gigiel-Biedka 
   
Orkiestra Opery na Zamku  
Dyrygent Przemysław Zych
Inspicjent Maria Malinowska-Przybyłowicz
   
Prowadzenie koncertu Tomasz Raczek
Parafgraf
Partnerzy

Partner wydarzenia