Przejdź do treści

"Orfeusz w piekle". Opera na Zamku przygotowuje premierę

Nazywam się Maciej Gogołkiewicz. Z podcastowym mikrofonem odwiedziłem Operę na Zamku w Szczecinie, gdzie trwają próby do operetki "Orfeusz w piekle" J. Offenbacha w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

"Orfeusz w piekle". Opera na Zamku przygotowuje premierę

Podcast
Opis

Z podcastowym mikrofonem odwiedziłem Operę na Zamku w Szczecinie, gdzie trwają próby do operetki "Orfeusz w piekle" J. Offenbacha w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Premiera 17 maja i już dziś mogę Was zapewnić, że z tej realizacji będą zadowoleni miłośnicy operetki, ale i... fani musicalu czy pasjonaci dobrych komedii muzycznych. Bo reżyser zabiera widzów oraz bohaterów operetki w zupełnie inną rzeczywistość, doskonale Wam znaną z... telewizyjnego ekranu! Szykujcie piloty i chipsy... Będzie co oglądać! Posłuchaj co o szczecińskiej premierze mówią moi goście:

03:49- reżyser Jerzy Jan Połoński, 
08:36- zastępca dyrektora Opery na Zamku Jerzy Wołosiuk, 
12:22- Karol Drozd choreograf, 
15:21- Anna Chadaj autorka kostiumów 
20:27- oraz część obsady: Ewa Olszewska, Łukasz Ratajczak, Katarzyna Nowosad, Rafał Żurek, Sandra Klara Januszewska, Aleksander Kruczek. 

Dodam, że z premierę w Operze na Zamku obejrzysz z  niesamowitą scenografią Wojciecha Stefaniaka, światłem wyreżyserowanym przez Katarzynę Łuszczyk oraz multimediami Karoliny Jacewicz. Bilety szybko znikają, nie zwlekajcie z zakupem. Mam przeczucie, że będzie to najciekawsza operetkowa premiera 2024 roku. Ja nie mogę już się doczekać.