Przejdź do treści

W 1995 r. został absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Matematyczno-Fizycznym, w tym samym roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie śpiewu mgr Iwony Górewicz. W trakcie nauki doskonalił warsztat wokalny pod kierunkiem ojca Bernarda Zgorzelskiego. Jest laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, I Pomorskiego Konkursu Pieśni Polskiej w Bydgoszczy oraz zwycięzcą VIII Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie. Uczestniczył w licznych kursach wokalnych pod okiem znanych profesorów wokalistyki, m.in. prof. Ryszarda Karczykowskiego i prof. Wojciecha Maciejowskiego. Od 1995 r. jest solistą Opery na Zamku w Szczecinie.

W swym dorobku posiada pierwszoplanowe partie operetkowe, m.in.: Sandora Barinkaya z operetki Baron cygański Johanna Straussa II, Hrabiego Luksemburga (Rene) z operetki Hrabia Luksemburg Franza Lehara, Mistera X z operetki Księżna cyrkówka Emmericha Kalmana, Boniego z Księżniczki czardasza Emmericha Kalmana oraz Camilla z Wesołej wdówki Franza Lehara.

Śpiewał partie operowe: Damazego w Strasznym dworze St. Moniuszki, Monostatosa w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta, Pedrilla w Uprowadzeniu z Seraju W.A. Mozarta oraz Don Basilia w Weselu Figara W.A. Mozarta.

Uczestniczył w prawykonaniu operetki Karola Szymanowskiego Loteria na mężów.

Współpracował z Filharmonią Narodową w Warszawie, Orkiestrą Kameralną w Toruniu, Filharmonią Dolnośląską, Operą Krakowską oraz Operą Narodową w Warszawie.

Laureat Srebrnej Ostrogi i Bursztynowego Pierścienia (2006). W 2007 r. otrzymał odznakę Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego.