Przejdź do treści

7 maja odbył się w Stralsundzie casting do chóru dziecięcego, który wystąpi w niemieckiej premierze widowiska ?Pajace?. Dzieci uczestniczyły w kolejnych dniach w warsztatach teatralnych i muzycznych, mających na celu zaznajomienie ze sceną oraz rolą jaką odegrają w spektaklu. Aż do premiery dzieci będą przygotowywane do udziału w widowisku. Opiekę wokalną nad chórem dziecięcym objęła Julija Domaseva pełniąca funkcję kierownika chóru w Theater Vorpommern. Większość dzieci ma już obycie ze sceną, ponieważ występowała w operze ?Tosca? realizowanej przez Theater Vorpommern.

Warsztaty artystyczne w Stralsundzie przeprowadziły: Magdalena Sowińska z Fundacji Jutropera i Katarzyna Kubińska, które mają doświadczenie w tego typu działaniach również w obecnym projekcie Trans-Opera, realizowanym z funduszy europejskich. W podobnych warsztatach uczestniczyli w ubiegłym roku chórzyści amatorzy, którzy weszli w skład chóru miejskiego występującego w szczecińskiej premierze ?Pajaców?.

Podczas warsztatów dzieci pracowały nad ruchem, wyrażaniem emocji poprzez ciało, dowiedziały się czym jest pantomima, poznawały partyturę i swoje partie wokalne. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością i pomysłowością w wykonywanych zadaniach.

Poza wyśmienitą zabawą był to również czas pracy i zdobywania nowych umiejętności.

Życzymy powodzenia!

Podstrony